autoškola - motoškola - řidičák na motorku autoškola - motoškola - řidičák na motorku autoškola - motoškola - řidičák na motorku

Jsme aktivní motorkáři, někteří z nás závodí nebo učí v pokročilých motoškolách na polygonech. Motorky milujeme, a víme, jak své zkušenosti předat začátečníkům. Přijďte ze sebe ždímat to nejlepší, a autoškola Liberec do vás naleje zkušenosti, keré váým pomůžou nejen udělat řidičák, ale hlavně přežít. Na výuce v autoškole spolupracujeme s motoinstruktory projektu Řidičák na motorku a Motoškola Praha.

Každou sezonu projde motoškolou v autoškole Praha kolem stovky nových motorkářů.

Podmínky kurzu

  • není vysloven zákaz řízení
  • zdravotní způsobilost
  • cizinci z EU: doloží vazby k ČR např. nájemní smlouvu, pracovní smlouvu, potvrzení o studiu
  • cizinci mimo EU: doloží povolení k trvalému nebo přechodnému pobytu
  • tělesné předpoklady: výška, která dovoluje dosáhnout oběma nohama ze sedla na zem
  • výbava: vlastní helma, vlastní motorukavice, pevná obuv, vhodné oblečení

Chcete se zeptat? Zavolejte nám na tel: 603 430 545 nebo napište e-mail na praha@autoskolaeasy.cz

Když nám zavoláte, ne vždycky můžeme zvednout telefon. Když učíme nebo máme zkoušky, tak to prostě nejde. Tak se nezlobte, napište SMS, a my se vám ozveme.

Jak probíhá motoškola

autoškola - ričičák na motorku

Teorie motoškoly

Dopravní předpisy a zásady bezpečné jízdy probíráme na pravidelných přednáškách jednou týdně v učebně v Praze 5.

Pokud už vlastníte řidičský průkaz na auto, můžete výuku absolvovat individuálně z domova pomocí videokonference.

Všechny potřebné studijní materiály a testy najdete v e-studovně.

autoškola - ričičák na motorku

Cvičiště

Na cvičišti autoškoly na Strahově se nejprve naučíte motorku perfektně ovládat. V tréninku projdete celou zkušební dráhu, naučíte se motorku ovládat na minimální rychlosti včetně obratů a osmiček, naučíte se nouzové brzdění i vyhýbací manévr.

Teprve po bezvadném zvládnutí cvičiště vás pustíme do další fáze výcviku.

autoškola - ričičák na motorku

Výcvik v provozu

Na výcvik samostatné jízdy vyrazíte na motorce do pražského provozu. Instruktor pojede za vámi v doprovodnéím autě a bude s vámi v nepřetržiém obousměrném spojení pomocí interkomu.

Protože na motoce během této fáze již sedíte sami, je podmínkou bezpečného zvládnutí výcviku dobrá znalost předpisů a pro každého motorkáře nezbytná sebekázeň a zodpovědný přístup.

Zkouška

V Praze je bežné čekat na zkoušky dva až tři měsíce a obětovat jim dva dny dovolené. To se vás týkat nebude. Závěrečné zkoušky pro vás zorganizujeme v jednom dni v dojezdové vzdálenosti od Prahy.

Zkouška z jízdy začíná na zkušební ploše, kde musíte předvést bezvadné ovládání motocyklu. Teprve poté s vámi vyjede zkušební komisař do provozu. Na motorce pojedete sami a komisař za vámi pojede na doprovodném motocyklu a pokyny vám bude dávat pomocí interkomu.